Výsledky soutěže       Vítězná práce       Podmínky soutěže a vyhodnocení   

Výsledky soutěže "Mladí tvůrci pro Dunaj 2005"

Hlavní cena

Hlavní cenu získávají studentky gymnázia Velehradská v Uherském Hradišti Eva Horáková a Hana Zemková pod vedením učitele Jana Duška za sérii výtvarných děl z přírodnin pod názvem „Řeka má rozpuštěné vlasy.” Děvčata ve své kompozici ztvárnila veselou barevnou vílu s vlasy připomínajícími vlny řeky, která symbolizuje čistou řeku, a zamračenou vílu v černém představující znečištěnou, mrtvou řeku.

Další ocenění

Cena Ministerstva životního prostředí byla udělena kolektivu dívek ze základní školy Demlova v Jihlavě, které vytvořily a nafotily „Živou řeku” z dívčích těl. Výtvarné dílo, či spíše výtvarnou akci “Živá řeka“ vymyslely a zrealizovaly dívky 9. třídy ve spolupráci se svými učiteli.

Cenu Ministerstva zemědělství získaly žákyně 6. třídy ZŠ J. A. Komenského v Brně Eva Medlíková, Nikola Frizová a Katka Šebelová za výtvarné dílo z přírodnin umístěné na břehu říčky pod názvem „Vodní žena.”

Cena Unie pro řeku Moravu byla udělena žákům ZŠ Komenského ze Starého Města u Uherského Hradiště za sérii fotografií dokumentujících jejich výpravu podél řeky a zhotovení výtvarných dílek z přírodnin. Díla byla vytvořena i s využitím stromů ohlodaných místními bobry.

Cenu České delegace MKOD získali žáci ZŠ Staňkova v Brně Zdeněk Šmora a Tomáš Horňák za maketu z přírodnin představující most přes řeku. Stejně jako most spojuje dva břehy, spojuje i řeka Dunaj země a lidi žijící v jejím povodí.

Cenu Povodí Moravy získal student Masarykova gymnázia ve Vsetíně Vít Kadleček za kapříka sestaveného z nasbíraných přírodních materiálů.

Cenu časopisu Veronica získávají žáci ZŠ J.A.Komenského v Brně David Jirna, Jana Petrovičová a Nikola Břehová za výtvarné dílo „Mlýn.”

Cena RS ČSOP v Brně byla udělena opět žákům ZŠ J.A.Komenského v Brně Martinu Jurčekovi, Aleši Onderkovi a Denise Šafránkové za „Dům” vytvořený z přírodních materiálů.

Cenu Nadace Veronica získal kolektiv žáků ZŠ Zeyerova z Olomouce za soubor pomalovaných kamenů v řece pod názvem „Staré indiánské legendy.”

Cena ZO ČSOP Veronica byla udělena žákům ZŠ Mánesova Otrokovice za soubor výtvarných děl z přírodnin „Panenka v leknínech” a „Zátiší s rybami.”Zpět nahoru